Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Πάνω

Ματσάρες στη Β΄ Εθνική κι η αγωνία στα ύψη!

Ματσάρες στη Β΄ Εθνική κι η αγωνία στα ύψη!
popup
waterpololive

Ολοκληρώθηκε η 3η αγωνιστική της Β’ Φάσης του πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής Ανδρών και ήδη σε κάποιους ομίλους τα πράγματα φαίνεται να ξεκαθαρίζουν, ενώ σε άλλους αναμένονται να γίνουν μεγάλες μάχες τόσο για την είσοδο στην τελική φάση και τη διεκδίκηση της ανόδου, όσο και για την αποφυγή του υποβιβασμού. Ήδη ο Ποσειδώνας Ιλισίων έγινε η πρώτη ομάδα που εξασφάλισε την είσοδο του και μαθηματικά στον όμιλο της ανόδου, ενώ Πανσερραϊκός και Νηρέας Λαμίας είναι οι δύο ομάδες που δε γίνεται να αποφύγουν τον υποβιβασμό από τον όμιλο της Καβάλας.Υπενθυμίζεται ότι στην τελική φάση (22-24 Ιουλίου) προκρίνονται οι δύο πρώτοι κάθε ομίλου ανόδου, ενώ υποβιβάζονται στη Γ’ Εθνική οι δύο τελευταίοι κάθε ομίλου υποβιβασμού.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα στους πέντε ομίλους. Από αυτούς οι τρεις είναι ανόδου και οι υπόλοιποι δύο υποβιβασμού:

Όμιλος Πάτρας (Όμιλος Ανόδου): ΝΟ Καλαμάτας – ΚΟ Ποσειδώνας Ιλισίων 4-9, ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 11-9, Νηρέας Πάτρας – ΝΟ Καλαμάτας 13-6, ΚΟ Ποσειδώνας Ιλισίων – ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου 7-4

Βαθμολογία: 1. ΚΟ Ποσειδώνας Ιλισίων 9 (3αγ.), 2. Νηρέας Πάτρας 3 (2αγ.), 3.Δελφίνια Μεταμόρφωσης 3 (2αγ.), 4. ΑΟ Νηρέας Χαλανδρίου 3 (2αγ.), 5. ΝΟ Καλαμάτας 0 (3αγ.)

Όμιλος Νέας Σμύρνης (Όμιλος Ανόδου): ΝΟ Τρίαινα Βούλας – ΑΟΝΣ Μίλων 2-6, ΝΟ Αγίου Νικολάου – ΠΕΚΕ Βροντάδου 9-6, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΝΟ Τρίαινα Βούλας 7-7 , ΑΟΝΣ Μίλων – ΝΟ Αγίου Νικολάου 17-6

Βαθμολογία: 1. ΑΟΝΣ Μίλων 6 (3αγ.), 2. ΑΕ Χαϊδαρίου 4 (2αγ.), 3.ΝΟ Τρίαινα Βούλας 4(3αγ.), 4. ΝΟ Αγίου Νικολάου 3 (2 αγ.), 5. ΠΕΚΕ Βροντάδου 0 (2 αγ.)

Όμιλος Βόλου (Όμιλος Ανόδου): Νίκη Βόλου – ΧΑΝΘ 11-9, ΑΠΣ Οξυγόνο – ΟΕΑ/ΝΑΒ 11-6, ΟΥΚ Βόλου – Νίκη Βόλου 8-6 , ΧΑΝΘ – ΑΠΣ Οξυγόνο 9-15

Βαθμολογία: 1. ΟΥΚ Βόλου 6 (2αγ.), 2. ΑΠΣ Οξυγόνο 6 (2 αγ.), 3. Νίκη Βόλου 6 (3αγ.), 4. ΟΕΑ/ΝΑΒ 0 (2αγ.), 5. ΧΑΝΘ 0 (3αγ.)

Όμιλος Καβάλας (Όμιλος Υποβιβασμού): ΝΟ Καβάλας – ΑΟ Βετεράνοι 9-10, Νηρέας Λαμίας – Τρίτων Αμαρουσίου 0-5 α.α., ΜΓΣ Πανσερραϊκός – ΝΟ Καβάλας 8-11, ΑΟ Βετεράνοι – Νηρέας Λαμίας 5-0 α.α., ΑΟ Βετεράνοι – Τρίτων Αμαρουσίου 8-10

Βαθμολογία: 1.Τρίτων Αμαρουσίου 9 (3 αγ.), 2.ΑΟ Βετεράνοι 9 (4αγ.), 3.ΝΟ Καβάλας 3(3 αγ.), 4. ΜΓΣ Πανσερραϊκός 0 (2αγ.), 5. Νηρέας Λαμίας -2 (2 αγ.)

Όμιλος Ναυπλίου (Όμιλος Υποβιβασμού)Ολυμπιάδα Πετρούπολης – ΝΕ Λαμίας 11-6, ΑΟ Καστέλλας – ΝΟ Ναυπλίου 3-12, Άρης Νικαίας – Ολυμπιάδα Πετρούπολης 7-7, ΝΕ Λαμίας – ΑΟ Καστέλλας 14-9

Βαθμολογία: 1. ΝΟ Ναυπλίου 6 (2 αγ.), 2. Άρης Νίκαιας 4 (2 αγ.), 3. Ολυμπιάδα Πετρούπολης 4 (3αγ.), 4. ΝΕ Λαμίας 3 (3αγ.),5. ΑΟ Καστέλλας 0 (2αγ.) 

Μπορείτε να βρείτε την ειδική προκήρυξη της Β’ Εθνικής ΕΔΩ.

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ ΚΟΕ: ΝβΧ.